Alkalmazás és adagolás

Hány esszenciát szedhetünk egyidejűleg?

Fokozatosan merüljünk el a csakravirág esszenciák új világába, és lassanként hagyatkozzunk megérzéseinkre. Akkor is, ha ez egyesek számára elsőre teljesen szokatlan, az esszenciák támogatnak minket ebben a folyamatban. Figyeljük alaposan meg magunkat, hogy megállapíthassuk miben változik meg életünk és mindennapjaink. Segítségünkre lehet egy napló. Pontosan rögzítsük, hogy milyen volt az állapotunk az esszencia bevétele előtt, ezután jegyezzük fel, milyen hatással volt ránk az esszencia. Évek alatt megfigyeltük, hogy pácienseink gyakran elfelejtik, milyen volt állapotuk a terápiát megelőzően, különösen akkor, ha állapotuk súlyos volt és az esszenciákkal hirtelen jobban lettek. Alapvetően ajánlott előszőr a terápiát egyetlen egy esszenciával kezdeni, de adódhat úgy, hogy egyszerre többre is szükség van, pl.: repüléstől való félelem oldására 3 esszencia kell.
Négynél több esszenciát nem ajánlott egyszerre szedni, kivéve, ha azt egy gyakorlott csakravirág-terapeuta javasolja.
Míg egyes emberek képesek egyszerre több témán is dolgozni, addig másoknak egy is elég lehet.

Összefoglalva

  • lehetőleg kezdjük egy esszenciával
  • maximum 4 esszenciát vegyünk be naponta
  • naplóvezetés ajánlott

Melyik esszenciával kezdjem?

Minden esetben az előtérben lévő probléma (csakra) az első, amivel foglalkozni kell. Nem mindegyik egyszerre!

A Herzchakra esszencia (szívcsakra) sokszor kerül előtérbe akár hosszabb időre is!

Milyen gyakran szedhető egy esszencia?

Az adagolás függ attól, hogy egy akut vagy egy krónikus betegségről van e szó, vagy esetleg nincs panasz, csak közérzetjavítás céljával szeretnénk egy esszenciát bevenni.

Kövessük az általános ajánlásokat, halgassunk belső hangunkra is, nem fogunk csalódni! Az adagolás egyénenként eltérő lehet, nem szabad sémákban gondolkozni! Kezdetben jó lehet a szabályokhoz tartani magunkat, idővel intuícióink egyre kifinomultabbak lesznek az adagolást illetően is.

Adagolási alapszabályok

Közérzetjavításra

Általában elég egy csepp naponta, hogy energiánkat szinten tartsuk. Ez a legtöbb állapotra és emberre igaz. Egyes embereknek elegendő néhány naponként vagy hetente egy csepp, másoknak szüksége lehet naponta akár több cseppre is.

Akut problémáknál

Ha az akut szimptómák nagyon erősek, vagy sok gyógyszert szedtünk be már életünkben, szükségünk lehet akár 2-5 cseppre alkalmanként, ha a hatás alábbhagy ismételjük meg, akár naponta többször. Ha túl gyorsan elmúlik a hatás emeljük meg az adagot.

Krónikus panaszoknál

Minél hosszabb ideje fennáll egy probléma, és minél hosszabban elnyomtuk különböző terápiákkal, annál hosszabb ideig tart ez a fázis a teljes gyógyulásig. Általában több különböző esszenciára van szükség, melyeket lehetőség szerint nem egyidejűleg veszünk be, hanem elosztva reggel, délben, este 1-3 cseppet. Így könyebben megállapíthajuk, hogy az adott esszencia passzol e még vagy esetleg már egy új esszenciára van szükség. Négy, hat hét után tarthatunk egy maximum egy hetes szünetet, hogy jobban áttekinthessük milyen eredményeket értünk el addig.

Mi az akkut és mi a krónikus panasz?

Hanemann definíciója alapján egy akut betegség: egy kezdet, lefolyás és egy vég, pl.: megfázás, FSME, agyhártyagyulladás
Egy krónikus betegségnek van kezdete, lefolyása, de magától nincs vége, csak, ha az okot gyógyítjuk meg, pl.: reuma, diabétesz, szklerózis multiplex stb.

Mit jelent egy “gyógyszerblokk”?

A gyógyszerek mellékhatásaként létrejöhetnek különböző energetikai blokkok, melyek megnehezíthetik az eredeti betegség kezelését. A CSAKRAVIRÁG ESSZENCIÁK képesek ezen energetikai blokkok feloldására, a csakrák megtisztítására, így nyitva utat a gyógyulás felé.

Hogyan szedjük az esszenciákat?

Közvetlenül az üvegcséből 1-2 cseppet cseppentünk a kézfejünkön található (hüvelykujj és mutatóujj közötti) gödröcskébe és onnan nyaljuk le. Ha a pipettával közvetlenül a szánkba cseppentünk fenáll a veszélye annak, hogy érintkezik a nyálkahártyánkkal illetve nem biztos hogy annyit csepegtetünk amennyi szükéges. Az esszenciák közvetlenül szájba is cseppenthetők a pipetta segítségével.

Milyen ízűek az esszenciák?

Minden esszencia egy külön virágból készül, ezért ízük is egyedi. Minél inkább tetszik egy adott esszencia ízvilága annál jótékonyabb hatása lehet ránk.

Esszenciák alkoholban, forrásvízben

Az esszenciák alkoholtartalma max. 20%. Egy csepp esszencia, így elhanyagolható alkoholt tartalmaz, de minden esszencia elérhető forrásvíz alapon is!

Mire figyeljünk gyermekeknél?

Ha egy gyermek elutasít egy adott esszenciát akceptáljuk azt! Sose kényszerítsük gyermekünket egy esszencia beszedésére! A gyermekek gyakran intuitívan kiválasztják a számukra hasznos esszenciát. Bízzunk bennük!

Mire figyeljünk az állatoknál?

Az alapszabály: minél kisebb egy állat, annál kevesebb csepp elég számára, pl.: egy cicánál elég 1 csepp esszencia. Spray formájában is adható.

Alkalmazásuk a ház körül

A csakravirág esszenciákat felhasználhatjuk növényeknél, a kertben, a mezőgazdaságben, a háztartásban, takarításnál és a konyhában is.

Keverhetők az esszenciák?

Normál esetben a CSAKRAVIRÁG ESSZENCIÁKAT egyenként alkalmazzuk, nem keverjük őket! Külön-külön vesszük be őket úgy, mint a homeopátiában. Ennek az oka az, hogy az előtérben lévő rosszúl működő csakra határozza meg a betegség lefolyását és éppen ezért ezen a csakrán kell célirányosan először segítenünk.

Amint ez a csakra jobban forog szükség van általában a soron következő csakrablokk feloldására a következő esszencia segítségével. 1-5 perc különbséggel vehetjük be egymás után az esszenciákat. Így elkerülhetjük, hogy túlterheljük magunkat a csakrablokkok feloldásával.

A legtöbb ember nem tud egyszerre az összes gyenge pontjára fókuszálni és egyidejűleg gyógyítani is azokat. Természetesen vannak olyan helyzetek, amikor egyes csakrák egyidejüleg érintettek és a teljes gyógyulás érdekében több esszenciára is szükségünk lehet. Ebben az esetben is külön külön szedjük be az esszenciákat, ahelyett hogy összekevernénk őket. Ezáltal jobban felismerhetjük az új helyzetet és az adott csakravirág esszenciával gyorsan hathatunk is rá. Csak ha a páciensnek túl komplikált lenne az esszenciák egyenként történő bevétele, csak akkor van értelme, hogy összekeverjük őket. Súlyos betegek esetében, akiknek nehezére esik az üvegcsék egyenkénti nyitogatása, tegyünk egy fél pohár vízbe minden esszenciából 3-5 cseppet és kortyolgatva igya meg azt.

Mikor használjunk krémeket?

A CSAKRAVIRÁG ESSZENCIÁK krémként is nagyon hatásosan alkalmazhatóak a bőrön keresztül felszívódva:

  • babáknál és kisgyermekeknél
  • sebesüléseknél, égéseknél, mint naptej
  • bőrkiütéseknél, viszketésnél
  • hegeknél
  • sebeknél, nehézkesen gyógyuló sebeknél
  • elsősegélynél, több csakra egyidejű aktiválására
  • toxikus anyagok (pl.: oltásokból) felkutatásánál
  • a belső hatás megerősítésére
  • ha közvetlenül szeretnénk egy adott csakrára hatni, pl.: erős fájdalom esetén

Ha a krémet felvisszük egy fájó felületre előfordulhat, hogy hirtelen elmúlik a fájdalom majd újra fellángol, hogy aztán lassan végleg elmúljon. A bőrfelület nagyságától függően vékonyan felvisszük a krémet . A krém hatása néha még mélyebb lehet mint a cseppeké.

Hogyan néz ki egy csakravirág terápiás kezelés

A kézikönyvben (Carola Lage-Roy: Csakravirág Esszenciák kézikönyve) leírtak alapján bátran kipróbálhatjuk az esszenciák használatát magunkon. Lehetséges azonban segitségül hívni egy képzett csakravirág terapeuát is. Egy súlyos betegség esetében feltétlenül ajánlott egy képzett szakember segítségét kérni. A legnagyobb sikert a beteg egy terapeuta segítségével érheti el, aki a kezelés során célirányosan adagolja a páciensnek a szükséges esszenciákat. Eközben a páciens általában egyenes háttal ül egy széken és tudatosan átéli az esszenci testre, lélekre és szellemre gyakorolt hatását. Ezeket az élményeket megosztja a terapeutával. Egy ilyen kezelés különböző hosszúságú lehet, attól függően, hogy milyen témák merülnek fel. Csak akkor van vége, ha a páciens teljes mértékben jól érzi magát. Ez tarthat egy vagy két órán keresztül is de lehet, hogy csak negyed órát vesz igénybe. Az esszenciák megnyitják a csakrákat ezáltal minden oki terápia gyorsabban hat. A homeopátia ugyan egy ideális kiegészítés lehet, de e mellett fontosak a helyes táplálkozásról szerzett ismeretek, a pszichoszociális háttér ismerete és a beteg ápolása is a terápia során.

Milyen gyógyreakciók léphetnek fel?

A gyógyreakció a homeopátiában, egy adott szerre való túlzott reakció. Ez a gyógyreakció azt a célt szolgálja, hogy az alvó öngyógyító erők újra aktiválódjanak és rendkívül örvendetesek, akkor is, ha egyes emberek számára ez idegen és fárasztónak tűnik. Tudatlanságból sokszor kerülnek elnyomásra ezek a gyógyreakciók, ami a gyógyulást veszélyeztetheti, akár hosszabb időre is. A gyógyreakciók által a tulajdonképpeni betegség egyes részei tisztulnak, továbbá minden ki- és bevezető csatorna alaposan kitisztul úgy, hogy az új állapot alapjain zavartalanul megtörténhet az igazi gyógyulás. Az esszenciáknak köszönhetően újra megmutathatják magukat régi sérülések és a múltban elnyomott betegségek is. Egy ilyen gyógyreakció után az ember mindíg jobban érzi magát! Ez a tényleges kritériuma egy gyógyreakciónak!

Mit tegyünk a gyógyreakció fellépésénél?

Miután hagytuk, hogy a gyógyreakciók megtörténhessenek, kiteljesedhet a gyógyulási folyamat. Most eljött az ideje hogy türelemmel várjunk, amíg jól érezzük magunkat. Hagyjuk ezt a folyamatot zavartalanul megtörténni, így biztosítva szervezetünk számára a teljes gyógyulást!

Felléphet rosszabodás?

Ez a kifejezés a homeopátiából származik. Ha a homeopátiás szert a hasonlóság törvénye alapján a helyes potenciában és a megfelelő dózisban adjuk, a rosszabbodás messzemenőkig elkerülhető. A CSAKRAVIRÁG ESSZENCIÁKNÁL még nem tapasztaltunk ilyen rosszabbodást. Egy rosszabbodás esetén a betegség tünetei felerősödnek. Rögtön megszűnnek ezek a tünetek, ha abbahagyjuk a szer szedését.

Hogyan hat a túladagolás?

Túl nagy adagban beszedve illetve túl gyakori ismétlést követően fennállhat a túladagolás, mely a meglévő tüneteket felerősítheti vagy előidézhet egy látens tünetet is. Ezesetben csökkentsük az adagot, vagy tartsunk egy pár nap szünetet.

Mikor szükséges egy új esszencia?

Ha egy esszencia bevételét követően vagy egy krém felvitelét követően egy új állapot mutatkozik meg, akkor új esszenciára van szükség.

Miért nem hat az esszencia?

A következőket kell megvizsgálni:

1: helyesen választottuk ki az esszenciát?

2: az adott csakra esetleg blokkolt egy másik csakra által?

3: jól választottuk ki az időpontot?

4: esetleg túl ritkán vettük be az esszenciát vagy az adagolás volt túl alacsony

Hogyan hatnak a környezetre a csakravirág esszenciák

A csakravirág esszenciák nem csak a mi energiánkat tisztítják és rendezik, hanem minden családtagunk és hozzánk közelálló ember energiáit is. Kisugárzásunk pozitívabb lesz és ez kihat személyes környezetünkre.

Az öngyógyító erők spontán életrekeltése
“Fénykapcsolóeffektus”

A CSAKRAVIRÁG ESSZENCIÁK hatása kedvező körülmények között lehet nagyon hirtelen, egy fénykapcsolóhoz hasonlóan. Ez a jelenség a homeopátiában spontán gyógyulásként ismert. Ilyenkor a homeopátiás szert nem szabad tovább szedni, kivéve, ha a tünetek újra visszatérnek, ahogy ez az akut idegfájdalmaknál előfordulhat. Az ilyen tüneteket a természetgyógyászatban másodperc jelenségként (Huneke) ismerjük. Az esszenciák gyakran gyorsabban hatnak, mint ahogy azt értelmünkkel egyáltalán felfoghatnánk. Ameddig a fénykapcsolóeffektus fennáll, a szert nem ismételjük. Ebben az állapotban az esszencia bevétele nem tesz fényesebbé, hiszen egy izzó csak annyi energiát tud kisugározni, amennyi átfolyik rajta.