Carola Lage-Roy és Ravy Roy

Együtt a kozmikus gyógyítás szolgálatában

A CSAKRAVIRÁG ESSZENCIÁK FELFEDEZÉSE

1997-ben Carola Lage-Roy férjével közösen fedezte fel az első Csakravirág Esszenciákat. Azzal a legbensőbb vágyukkal, hogy találjanak egyetlen egy esszenciát, mely a mai ember problémáiban segítséget nyújthat, elindultak Carola 44. születésnapján családjukkal a Weiberla nevű kelta szent hegyre. Egy esszencia helyett azonban rögtön négyet kaptak ajándékba. Még aznap meditációban azt az információt is megkapták, hogy az esszenciák közvetlenül a csakrákra hatnak. Ezt a négy esszenciát intenzíven tesztelték az elkövetkező években magukon, családjukon, barátaikon, ismerőseiken, addig amíg kirajzolódott a teljes kép hatásukkal kapcsolatban. Hamarosan újabb esszenciákat találtak Amerikában, melyek hamar bevetésre is kerültek. Az évek során Európán, Észak-, és Dél-Amerikán kívül Ázsiából is érkeztek esszenciák. Az első négy esszencia marad a négy legfontosabb bázis- esszencia.

„Az ember gyógyítása és szeretett bolygónk gyógyítása egy összefüggő egészet alkot.“
– Carola Lage-Roy, Ravi Roy –

Carola Lage-Roy
A FELFEDEZŐVÉ VÁLÁS ÚTJA

Carola Lage-Roy
TERMÉSZETGYÓGYÁSZ ÉS HOMEOPATA

Egy kis faluban születtem a Keleti-Tenger partjánál (Ostsee), egy természetszerető családban. Szüleimnek köszönhetem, hogy egészen kis korom óta tudtam mivé szeretnék válni. Édesanyám volt az, aki azt tanácsolta legyek természertgyógyász. Kislányként teljesen elvarázsolt a mocsári gólyahír. Ma már tudom miért. Belőle készül a Moorfee Essenz. Az egyik legfontosabb csakravirág esszencia a mai ember számára. A müncheni Josef Angerer Természetgyógyász Iskolában a sokféle gyógymód közül a homeopátia tiszta tudománya ragadott meg leginkább.A hároméves képzés után, 25 évesen alig, hogy letettem a természetgyógyász vizsgát, pár nappal később megismertem férjemet Ravit. A szerelem és a vágy, hogy segítsünk az embereknek hozott össze minket. Azóta is együtt dolgozunk praktizálunk, könyveket írunk és tanítunk.

A Csakravirág Esszenciák felfedezésével ismerkedtem meg a kutatómunka szépségeivel. Sok időt töltök a virágokkal kapcsolódva, sokszor már a virágok puszta illata leírhatatlan érzéssel tölt el, amit csak később, a kapcsolódás során értek csak meg miért. Minden egyes növény lénye más módon kommunikál és minden egyes virág individuális bánásmódot kíván. A legkülönbözőbb kívánságok spontán merülnek fel. Így fordulhat elő az is, hogy egy esszencia a Holdvilágnál szeretne megszületni és nem napsütésben.2012-ben férjem és én a homeopátia népszerűsítéséért és annak kutatásáért a “Tamra Patra Prashati” kitüntetésben részesültünk. Ez a legmagasabb civil kitüntetés Indiában, melyet személyesen az indiai államfő, Pratibha Patil adott át nekünk.

Ravi Roy
HOMEOPATA ORVOS

Egy homeopata családban születvén – édesapám Dr. Santosh Kumar Roy, homeopata orvos volt– nemcsak hogy ismertem a homeopátia áldásos hatását, de édesapám gyógyszerképekről szóló anekdotáinak és meséinek köszönhetően a véremben van. 17 évesen, egyetemi tanulmányaim mellet (ahol Fizika, Kémia, Matematika tanulmányokat folytattam) egy sor eseménynek köszönhetően, elkeztem a környék szegény falvaiban lakókat homeopátiával gyógyítani. Rendszeresen átélhettem, hogy milyen csodálatosan hat a homeopátia. Ezzel egyidejűleg elmerültem édesapám homeopátiás könyvtárába, hogy elmélyítsem gyakorlati tudásom.A tanulmányaim egyre kevésbé kötötték le figyelmemet, és mire végeztem az egyetemen, addigra minden homeopátiás könyvet elolvastam amit csak értem.Ahogy annak lennie kellet, ez idő alatt a legsúlyosabb betegségeket is meggyógyítottam, ahogy azt édesapámnál már megszoktam és ez még inkább megerősítette a homeopátia törvényszerüségébe vetett hitemet. Elkezdtem Homoeopathic College Neu Delhi-n homeopátiás orvosi tanulmányaimat.

Ravi Roy
A TANÁRRÁ VÁLÁS ÚTJA

1979-ben másodszor érkeztem Németországba. Egy kedves ismerős, aki már az első utamat is egyengette, magaköré gyűjtött természetgyőgyász tanulókat, akik a homeopátiát szerették volna tőlem megtanulni. Hetente egyszer találkoztunk, elmagyaráztam az Organont, a homeopátia alapítójának Dr. Samuel Hahnemannak alapművét. Hamar kiderült, hogy lenne igény egy alapos képzésre, mert ez a heti egy alkalom nem volt elegendő.1980-ban indítottam egy egy homeopátiás képzést mely a következőket foglalta magában: az esetfelvétel szabályai, elvei, szerválasztás, gyógyszerkép a homeopátiás terápiában és a 12 alapreakció az adott szerre.35 év alatt tőbb mint 2000 Természetgyőgyászt, orvost és érdeklődő laikust képeztem ki. 2005 óta a szakirányú képzésekre és írói munkásságomra helyezem a hangsúlyt. 2006-ban összeállítottam egy távoktatási anyagot, hogy otthonról is tanulható legyen a homeopátia. 3000 oldalon egy megalapozott belépőt ad Hahnemann homeopátiájába.

ISKOLAÉVEK

Neu Delhiben születtem, –éppen ott éltek átmenetileg a szüleim – de a Himalayaban nőttem fel. Kezdezben egy átlagos iskolába jártam, az utolsó 5 évet aztán Nainital-ban a St. Joseph’s College-ban végeztem. A St Joseph’s College egyike volt a 16 iskolának Indiában, melyet ír szerzetesek vezettek. Az 1888-ban alapított College, az egyik legkedveltebb iskolának számított Indiában. Olyan híressé vált, hogy nem csak szerte egész Indiából de külföldről, Ausztráliából, Kanadából is érkeztek diákok, hogy itt tanulhassanak. Fantasztikus tanáraink voltak. Gyönyörű időszak volt, még akkor is ha egyhuzamban 9 hónapig távol voltam otthonomtól. A tiszta hegyi levegő 2000 m magasan fantasztikus életerőt adott nekem.

GYERMEKKOR

Ma már értem mekkora áldás egy homeopata orvos családjába születni. Vagy mekkora áldás a gyerekeknek, kiknek édesanyja – ma még inkább az édesanyák azok, akik a homeopátia felé nyitottabbak – a kezdetektől a homeopátia mellett dönt. Rengetegszer megtapasztaltam, hogy az újszülöttek egy akut megbetegedésből, milyen gyorsan felépültek. Nem mintha állandóan betegeskedtünk volna. Talán ha évente egyszer betegek voltunk. Hosszabban mint három nap sosem tartott a láz, és egy pihentető alvás után mindig teljes vitalitással , életkedvel ébredtünk. A 40 fokos és még magasabb láz teljesen normálisnak számított, és a láztól való félelem ismeretlen volt. Még fogadásokat is kötöttünk, hogy kinek szökik magasabbra a hőmérséklete, tudtuk, hogy a láz a salakanyagot égeti el. A betegség alatt böjtöltünk. Csak vizet ittunk, ha szomjasak voltunk. Édesanyánk sosem modta, hogy innunk kell vagy ezt vagy azt kell tennünk. Ő is egy természetgyógyász családból származott és a Junani gyógyászatot művelte, melynek alaptézise a következő: Betegségkor böjtölni kell! Az egészséges életmód és a normális táplálkozás egyértelmű volt számunkra. Betegségeket nem nagyon ismertünk. Édesapánk antimiazmatikusan kezelt minket, ami annyit jelent, hogy a betegség mögött meghúzódó okokat kezelte azokkal a szerekkel, melyek aktuálisan passzoltak. Egy ilyen hatalmas Medicina, mint a homeopátia, ha helyesen praktizálják, egy felfoghatatlan áldás egy gyermeknek. Már édesapánk híres volt fantasztikus tudásáról. Ha már senki nem tudta mi a megoldás őt hívták, hogy segítsen.

Carola Lage-Roy & Ravi Roy
A TUDOMÁNY SZOLGÁLATÁBAN

Carola Lage-Roy és Ravi Roy megalapították a Lage-Roy Kiadót, hogy a tudás a homeopátiáról és a Csakravirág Esszenciákról mindenkinek hozzáférhető legyen.

Carola Lage-Roy
AZ ÍRÓNŐ

Már a Természetgyógyász Iskolában rendszeresen írtam cikkeket az egyesület folyóiratában, kamatoztatva tudásomat, melyet a germanisztika szakon szereztem. Később férjemmel együtt számos könyvet írtunk és jelentettünk meg saját kiadónkban. 2002 óta jelentetjük meg a SURYA című folyóiratot, melynek főszerkesztője és rendszeres publicisztája vagyok. 2005-ben jelent meg első önálló könyvem “Die Welt der Chakrablüten Essenzen” (A Csakravirág Esszenciák világa), ezt további könyvek követték.

Ravi Roy
AZ ÍRÓ

Másodszor azért érkezetem Indiából Németországba, hogy Karl H. Lachowski-val együtt (lajikus homeopata) közösen egy könyvet írjunk a homeopátiáról. Egyszerű volt. Megbeszéltük a témákat, én diktáltam, ő pedig gépelete. A könyvet, “Elemente der Homöopathie”, nagyon gyorsan megírtuk, kiadtuk és eladtuk. Ezek után három éven keresztül homeopaták képzésével voltam elfoglalva. 1983-ban kiadásra került, tanítványaim kívánságára, egy kis kézikönyv a “Homöopatischer Ratgeber für Reisende, besonders Tropenreisende”. Ismét eltelt három év és jött Csernobil, megjelent a második kötet a homeopátiás tanácsadó sorozatban, melyet feleségemmel Carolaval közösen írtunk. Témája: védekezés a rádioaktivitással szemben. 1987 óta rendszeresen foglalkozom írással. 1987-ben megkeresett minket a Droemer Knaur Verlag, hogy írjunk egy részletes könyvet a homeopátiáról és annak mindennapi felhasználásáról a családban. Akkor még nem volt lajikusoknak szóló könyv ebben a témában német nyelvterületen. 1988-ban megjelent a “Selbstheilung durch Homöopathie” (Öngyógyítás homeopátiával) című könyvünk, ami máról holnapra sikerkönyv lett. Máig 33 könyvet írtunk közösen feleségemmel, és elkészítettem egy komplett homeopátiás távoktatási anyagot (36 leckével, leckénként 85 oldallal).

IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!